Kiedy liczy się czas i prostota np. podczas lekcji szczególnie z młodszymi uczniami, wyszukanie i poprawna atrybucja darmowych i wolnych zdjęć, których chcesz użyć w czasie zajęć np. do tworzenia prezentacji, może być zbyt skomplikowane. W takich momentach przyda się narzędzie – wyszukiwarka Photos for class, w której wyszukasz mniej zdjęć ale za to automatycznie poprawnie oznaczone. Jest to ogromne ułatwienie dlatego Photos for class to ciekawa alternatywa (angielskojęzyczna) dla korzystania z wyszukiwarki Google.

Strona przeszukuje serwis Flickr pod kątem wolnych zdjęć, zwłaszcza podczas lekcji lub pracy z młodszymi uczniami w szkole etc. Każde zdjęcie podczas pobierania ma również dodaną automatycznie do niego graficzną stopkę z informacją o licencji i autorach co umożliwia wykorzystanie ich bez większych obaw o poprawne oznaczenie podczas dalszego wykorzystywania zdjęcia. Takie rozwiązanie wydaje się być idealne dla osób, które wykorzystują dużo zdjęć i zdarza im się „zgubić” informację o autorach i licencji lub dla najmłodszych, dopiero ćwiczących korzystanie z otwartych zasobów.

[Źródło: Kamil Śliwowski, otwartezasoby.pl Zdjęcia na CC gotowe do użycia w szkole]

Photos For Class

Autor fotografii: Nico Trinkhaus – First Light on the Kraków Main Square | Polandwww.sumfinity.com;